Rok 2015: Vďaka za kávu, čokoládu, pivo a pár iných "drobností"..

Autor: Lucia Páchniková | 1.1.2016 o 16:29 | Karma článku: 1,20 | Prečítané:  152x

Pár hodín pred polnocou chcem byť vďačná. Chcem vzdať vďaku za každý nádych, za tú malú dávku vzduchu, ktorý roztiahol moje pľúca. V neposlednom rade chcem materialisticky poďakovať aj za kávu, čokoládu a pivo!

Ľudia si do nového roku prajú, aby bol lepší ako ten, ktorý pomaly, ale isto doznieva. Neviem, ako vám, ale mne príde toto želanie dosť nevďačné. Namiesto toho, aby poďakovali za to, čo im uplynulý rok priniesol, hania ho a robia preventívnu egoistickú paniku ..a už vopred podvedome stresujú a dávajú týmito slovami najavo, že najbližších 365..pardón 366 dní bude podľa nich vlastne úúúplne naho... . A šíria to ešte dôsledne (a akože s dobrou vôľou) medzi svojich blízkych a priateľov. Ak takto ľudia zmýšľajú, čo z toho môže byť? Dovolím si tvrdiť, že zaiste rok, ktorý bude 100% naho... Lebo svet nikdy neodpraje tým, ktorí si nevážia to, čo majú, čo dostali a bolo im zverené, aby zo sveta urobili lepšie miesto na život. To je poslaním každého z nás. Či už to robíme vo veľkom, alebo poskromne, súkromne alebo verejne. 

Pár hodín pred polnocou chcem byť vďačná .. a s vďakou chcem vstúpiť do Nového roka. Chcem vzdať vďaku za každý nádych, za tú malú dávku vzduchu, ktorý roztiahol moje pľúca. I za ten oxid uhličitý, ktorý som vydýchla a … aj za to, keď mi bol dych vyrazený či vzatý. Za kyslík, ktorý rozprúdil moje telo a myseľ. Za krv prúdiacu v mojich žilách, hoci občas mi v nich poriadne stuhla. Za každý okamih, svetlý aj plný tmy, za všetky pohľady na svet, aj ten rozmazaný cez slzy, za priateľské či nepriateľské ozveny na seba samú, za nazaretie do duší a na ľudí a zverstvo okolo mňa. Za všetkých, ktorých som stretla a mala s nimi česť kráčať, aspoň na malú chvíľku, ale aj za tých, ktorí ma obišli a ktorých som stratila, alebo oni stratili mňa. Či tých, ktorí ma potkli a ešte im to prišlo komické. Za to, čo rozbúšilo moje srdce. V dobrom, i v zlom. Za humor, za sarkazmus, za depresiu. Za úsmev aj slzy. Za šťastie v láske, ale aj v hre. Za nešťastie, strach a úzkosť. Zdravie i chorobu. Ďakujem tomutu svetu za to, že sa v roku 2015 staral o môj nízky tlak- len tak preventívne. I za dôvody smiať sa. Ďakujem za omyly, pády, prehrešky a chyby - svoje i tie od iných ľudí, z ktorých sa však nikto nikdy nedokázal poučiť. Ja tiež. Za naivitu a hlúposť. Za inteligenciu i malé IQ. Empatiu aj EQ. Rodinu a priatelov. Za momenty - tie správne i tie, ktoré dostanú ešte reparát. Za sny. Za silu i slabosť. Ďakujem za umenie malých krokov (o ktorom hovoril už A. S. Exupéry v Malom princovi) a ja som sa mu konečne v končiacom roku 2015 naučila! (hoci je predo mnou ešte ďalšia dlhočizná cesta zvládať toto remeslo). Verím, že nie som jediná, kto to tento rok zvládol a v tom ďalšom sa to pokúsi nevzdať.

V neposlednom rade chcem materialisticky poďakovať za kávu, čokoládu a pivo!

Prajem všetkým ľuďom dobrej vôle, nech Vám rok 2016 nedá to, po čom túžite, ale iba a len to, čo naozaj potrebujete. Raz zistíte, ak ste ešte nezistili, že tak je to dobré.

PF 2016!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?